Egyetemi Futsal

Egyetemi Futsal: Nem maradt kérdés az utolsó fordulóra [videó]

2014. 05. 12. - 08:50   |   Írta:   |   Kommentek (1)

A KRE Főnixek ÁJK kiválásával a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 17. fordulójában csak három mérkőzés került megrendezésre a múlt héten.

Az ELTE ÁJK csapata legyőzte a házi rivális ELTE-BEAC együttesét múlt szerdán, míg egy nappal később a TF könnyedén verte a Pázmányt. A forduló egyedüli téttel bíró mérkőzésén a BKF nagyon simán verte a legnagyobb riválisát az Óbudai Egyetem gárdáját.

Az előző fordulóban a TF csapata ugyan 3–0-ra kikapott a BKF Farkasok gárdájától, de ennek ellenére már bajnoki címet ünnepelhettek.

Játék nélkül gazdagodott a BME és a Corvinus

Két mérkőzés – a Corvinus Futsal – KRE Főnixek ÁJK és a BME Docler Akadémia – KRE Főnixek BTK – nem került megrendezésre, mivel mindkét Károlis csapat a kizárás sorsára jutott. Az ellenfeleik megkapták a három pontot 3–0-ás gólkülönbséggel.

Jogász siker az ELTE házi rangadóján

Őszhöz hasonlóan ismét a Pálffy László által vezetett ELTE ÁJK csapata nyerte az eltés házi rangadót. A különbség annyi volt, hogy decemberben az ELTE-BEAC számított a meccs esélyesének, végül az ÁJK megfordította a meccset. Most azonban már a jogászok számítottak a mérkőzés esélyesének, amit végül nem csak papíron, hanem a gyakorlatban is bizonyítottak.

Pálffy László (ELTE ÁJK, csapatvezető): „Az eddig jól bevált, masszív védekezésre és kontrajátékra épülő taktikánkat ismételten sikerrel tudtuk megvalósítani. A mérkőzést végig kézben tartottuk, az ellenfél kissé álmos játéka illetve Árendás Tomi hiánya is nekünk kedvezett. Ha koncentráltabbak vagyunk a befejezéseknél, akkor a második félidőben 4-5 gólos különbség is lehetett volna. Bár a dobogót már nem csíphetjük el az ősszel könnyedén elhullajtott pontok miatt, de büszke vagyok a csapatra, tavaszra kinőttük magunkat és sok meghatározó játékosunk sérülése ellenére is csak egyetlen egyszer szenvedtünk vereséget. Nagyon bízom benne, hogy ezt egy hét múlva, a BME elleni mérkőzés lefújása után is elmondhatjuk.”

A forduló rangadóján a Farkasok felfalták ellenfelüket

Gyakorlatilag egyetlen kérdés maradt az utolsó két fordulóra, de erre is választ kaptunk ezen a mérkőzésen. Mindkét csapat a forduló előtt 33 ponttal állt holtversenyben a harmadik helyen. Jobb gólkülönbségének és több nyert meccsének köszönhetően a BKF volt előnyösebb helyzetben, de biztosra nem mehettek, hiszen a legutóbbi vereségüket pont az Óbudaiak ellen szenvedték el. A 9. forduló óta tartó győzelmi sorozat kezdete előtt a Farkasok pont a harmadik kerületiektől szenvedtek súlyos, 8–1-es vereséget.

A Farkasok nyerték a forduló rangadóját (Forrás: BEFB)

Már az első percekben látni lehetett, hogy mindkét csapat támadó felfogásban lép pályára, mindkét gárda letámadást alkalmazott. Ennek eredményeként már az ötödik percben négy gól esett 3–1-es elosztásban a Farkasok javára. Gyors gólváltások után a kapusok teljesítménye feljavult, aminek köszönhetően a 21. percig kellett várni az újabb találatra. Ekkor az Óbudai Egyetem házi gólkirálya, Appl Kristóf talált be szabadrúgásból a szétmozduló sorfal között Erdei Tamás kapujába, kialakítva a 3–2-es félidei eredményt a Kommunikációs Főiskola javára.

Vári Dávid, a Vári Group tulajdonosa is elégedett volt a Farkasok tavaszi teljesítményével (Forrás: BEFB)

A második félidő derekáig ismét a kapusoké volt a főszerep, mindkét oldalon több bravúros védést is bemutattak a hálóőrök. A 35. percben végül Rápolti Richárd gondolt egyet és Sima Péter ziccer passzát Hoffer Csaba kapujába továbbította, amely szemel láthatólag nagyon megtörte a harmadik kerületieket, hiszen a 37. és a 39. percben Bata Árpád duplázni tudott, amivel eldöntve a meccset. A végére a bajnokság gólkirálya, Bagó Balázs megszerezte a mérkőzésen 3., a bajnokságban pedig a 41. gólját. Az utolsó percben Csukás Krisztián egy távoli, ütemtelenül előtt labdája is beakadt az Óbudai hálóba, beállítva a 8–2-es végeredményt.

Hoffer Csaba (Óbudai Egyetem, csapatkapitánya): „A szezon egyik leggyengébb játékával és néhány hiányzóval álltunk ki a bajnokság talán legjobb csapata ellen. Remélem, hogy tanulunk ebből a pofonból, és jövőre mi örülhetünk a bajnokság végén.”

Lengyel Béla (BKF Farkasok-Vári Group, vezetőedző): „Gratulálok a csapatnak a tavaszi meneteleshez, ezt meg álmomban sem gondoltam volna, hogy 10 mérkőzést zsinórba nyerünk. Büszke vagyok a csapatra es remélem fogunk még együtt dolgozni, mert ebben a csapatban meg vannak lehetőségek! Köszönöm Darázs Tamásnak es minden játékosomnak a hozzáállást! Hajra Farkasok!”

Darázs Tamás (BKF Farkasok-Vári Group, csapatvezető): „Igazi élmény volt ezzel a csapattal együtt dolgozni. Fantasztikus volt végig a srácok hozzáállása a tavaszi hadjárat során, elhitték, hogy a télen kitűzött célokat el tudjuk érni közösen. Köszönöm Lengyel Bélának, hogy januárban elvállalta a csapat felkészítését, kiváló munkát végzett, s remélem sokáig még a BKF Farkasok vezére lesz. A csapatnak pedig sok sikert kívánok a jövőben, remélem nagyon sokáig egyben marad a gárda, mert fantasztikus lehetőségek vannak ebben a csapatban. Csak a Farkasok!!!”

Óbudai Egyetem KFSC [2–8] BKF Farkasok-Vári Group

{source}
<iframe width=”100%” height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/wkGk019avS8?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Utolsó mérkőzését is megnyerte a bajnok TF

A 17. fordulóban lépett pályára utoljára a BEFB első kiírásának bajnoka, a TFSE Futsal csapata. Ellenfele a JTE Pázmány együttese volt, akik számára szintén tét nélküli volt a mérkőzés. A TF bajnokhoz méltó játékkal rukkolt elő és simán 5–0-s győzelemmel búcsúzott a 2013/2014-és premier szezontól.

Póta Balázs (TFSE Futsal, vezetőedző): „Sikerült bebiztosítanunk matematikailag is a bajnoki címünket!!! Nagyon örülünk és büszkék vagyunk az idei teljesítményünkre! Gratulálok a Srácoknak!”

Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság, 17. forduló:

KRE Főnixek BTK – BME Docler Akadémia 0-3 – játék nélkül

Corvinus Futsal – KRE Főnixek ÁJK 3-0 – játék nélkül

ELTE-BEAC ÁJK – ELTE-BEAC 4-2 (2-2)
gólszerzők: Nyitrai Tibor (5., 48.), Pálffy László (12.), Deák Milán (35.) – Nagy Zsombor (7.), Rácz Roland (16.)

TFSE Futsal – JTE Pázmány 5-0 (3-0)
gólszerzők: Faragó Bence (29., 45.), Kóródi Viktor (4.), Heller Máté (17.), Demeter Viktor (24.)

Óbudai Egyetem KFSC – BKF Farkasok-Vári Group 2-8 (2-3)
gólszerzők: Kovács Levente (5.), Appl Kristóf (21.) – Bagó Balázs (3., 4., 44.), Bata Árpád (37., 39.), Nagy Péter (4.), Rápolti Richárd (35.), Csukás Krisztián (49.)

A Futbol.hu álomcsapata (17. forduló): Erdei Tamás (BKF Farkasok-Vári Group) – Maczinkó Roland (BKF Farkasok-Vári Group), Nyitrai Tibor (ELTE-BEAC ÁJK), Faragó Bence (TFSE Futsal), Bagó Balázs (BKF Farkasok-Vári Group)

(A versenysorozatban sportegyesületek vehetnek részt, a csapatokban az adott egyetem hallgatói játszhatnak. A bajnokság Facebook oldalát itt találja.)

Ez az oldal sütiket használ. Az oldal böngészésével hozzájárulsz a sütik használatához. További részletek