Egyetemi Futsal

Egyetemi Futsal: Veresége ellenére bajnok a TF [videó]

2014. 04. 28. - 10:05   |   Írta:   |   Kommentek (0)

A TFSE Futsal csapata ugyan 3–0-ra kikapott a BKF Farkasok gárdájától a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 16. fordulójának rangadóján, ennek ellenére már bajnoki címet ünnepelhettek.

A szerdai játéknapon ugyanis a KRE Főnixek ÁJK csapata nem tudott kiállni az ELTE-BEAC ÁJK ellen, így kizárásra kerültek és a hátralévő fordulókban az ellenfeleik 3–0-val megkapják a 3 pontot. A tesisek az utolsó fordulóban pont ellenük játszottak volna, így ha még nem is hivatalosan, de már bajnoknak tekinthetők a XII. kerületiek.

(Az előző fordulóban elmaradt a bajnokavatás, ugyanis az Óbuda kétgólos hátrányból fordított a TF ellen, és hozta a kötelezőt a BME és a BKF is.)

Játék nélkül gyűjtötte be a három pontot az ELTE ÁJK

Zsinórban második alkalommal, összességében harmadjára nem állt ki a KRE Főnixek ÁJK csapata a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokságban, ami azt jelenti, hogy kizárásra kerültek a bajnokságból. A hátralévő két fordulóban az ellenfeleik megkapják a három pontot 3–0-s gólkülönbséggel.

Szoros meccsen végül könnyed sikert aratott a BME

Az őszi szezon során a két csapat 1–1-es döntetlen játszott egymással és az első félidő alapján úgy nézett ki, hogy most sem bírnak egymással a felek. A félidei döntetlen igazságosnak volt mondható, azonban a helyeztek nagysága alapján picit meglepő a 0–0-s félidei eredmény. A második játékrész második percében megtört a jég: Fábián Ákos szezonbeli nyolcadik találatával megszerezte a vezetést a vendégeknek. A folytatásban az ELTE több kockázatot vállalt, de nem jártak sikerrel, ellenfelük annál inkább. A 36. percben Biczó András duplázta meg a BME előnyét.

ELTE-BEAC [0–4] BME Docler Akadémia

{source}
<iframe width=”100%” height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/MxRERoOqCh0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

A végjátékban még Fábián Gábor, majd Fábián Ákos másodjára is betalált a meccsen, kialakítva a simának mondható 4–0-s végeredményt.

A három pontnak a BKF örülhetett, a bajnoki címnek a TF

A forduló rangadóját csütörtökön 20 órától rendezték a Sportmax 1-ben. Tavasszal fantasztikus teljesítményt produkáló BKF fogadta a bajnoki cím legfőbb várományosát, végül nem csak várományosát, hanem a cím elhódítóját, hiszen a vereség ellenére a KRE Főnixek kiválásának köszönhetően ünnepelhettek a meccs végén.

A mérkőzést intenzív letámadással kezdték a tesisek, valósággal a kapujához szegezték a BKF-et, azonban mind hiába, hiszen a Kommunikációs Főiskola legjobbjai rendkívül fegyelmezett védekezést bemutatva nem engedtek túl sok lehetőséget ellenfelüknek. A döntetlen állás ellenére Póta Balázs a TF vezetőedzője meglepően korán átállt 5 a 4 elleni játékra, amivel még nagyobb mezőnyfölényt tudtak kialakítani, azonban komoly helyzetig továbbra sem jutottak el védencei. Lengyel Béla, a farkasok vezetőedzője szemmel láthatólag nagyon megszervezte a védelmet.

TF-BKF Farkasok: Nem kímélték egymást a csapatok (Forrás: Soós Dániel)

A TF-es meddő mezőnyfölényre az első adandó alkalomkor góllal válaszoltak a farkasok, a 16 percben egy oldalberúgást követően Bata Árpád vált le védőjéről és kíméletlenül lőtte ki a bal felső sarkot ballal. A bekapott gól nem fogta meg a TF játékosait, egy percen belül kétszer is veszélyeztettek, azonban próbálkozásaik nem járt sikerrel. A labdarúgás törvénye, hogyha nem adsz, kapsz. A kihagyott helyzeteket azonnal büntette a BKF. Erdei Tamás hosszú kidobását Rápolti Richárd csúsztatta meg, majd egy váratlan mozdulattal a bajnokság góllövőlistájának éllovasa, Bagó Balázs a kapuba továbbította a labdát. Ezt követően egy alkalommal Erdei Tamás a BKF kapusa hárított óriási bravúrral, majd a dudaszó előtt pár pillanattal Faragó Bence találta el az alumíniumot.

BKF Farkasok-Vári-Group [3–0] TFSE

{source}
<iframe width=”100%” height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/i_40AcRJjH0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

A második játékrész egy hatalmas BKF ziccerrel kezdődött. Szögletet követően Bata Árpád fejelhetett fél méterről az üresen tátongó kapura, azonban a felső lécet találta el. Ezt követően mindkét csapat előtt egyaránt megvolt a gólszerzés lehetősége, de vagy a kapusok, vagy egy blokkoló láb, végső esetben pedig a kapufa mentette meg a csapatokat a góltól. A 3–0-s végeredményt a 47. percben Bagó Balázs állította be egy egészpályás üres kapus találattal.

Lengyel Béla (BKF Farkasok-Vári Group, vezetőedző): „Először is gratulálok mindkét csapatnak! A TF.nek a bajnokság megnyeréséhez, az én csapatomnak pedig az egész mérkőzéshez! Amikor ide jöttem nem gondoltam volna, hogy ennyire jó és színvonalas találkozót fogok fogunk játszani, de örülök, hogy itt tart az egyetemi futsal bajnokság! Két mérkőzésünk van hátra, egyszer lépünk pályára. Semmi más nem lehet a célunk, mint a tavaszi 100 százalékos teljesítmény. Köszönjük a támogatást és a szurkolást mindenkinek! Sajnos azt nem fogom megérteni, ha van egy jó mérkőzés, akkor miért kell egyik vagy mindkettő játékvezetőnek szerepelni…”

Póta Balázs (TFSE Futsal, vezetőedző): „Le a kalappal a BKF előtt, amit tavasszal produkáltak az elismerésre méltó! Azt kell, hogy mondjam, hogy elfáradtunk a szezon végére, és ami ősszel befelé pattant az most tavasszal kifelé. Jól van ez így, hiszen ebből is látszik, hogy sok munka van még előttünk. Szívből gratulálok a csapatomnak a bajnoki címhez, büszke vagyok rájuk és bízok benne hogy ez még csak a kezdet!”

Póta Balázs, a TF vezére első bajnoki címét szerezte vezetőedzőként (Forrás: BEFB)

Sipaki-koncert a Pázmány-Corvinus meccsen

A forduló utolsó meccse egy igazi alsóházi rangadónak számított. Pázmány egy héttel korábban súlyos vereséget szenvedett a jogászrangadón, a Corvinus pedig egész meccsen partiban volt a BKF-el, két fordulóval korábban az Óbudai Egyetemet le is győzték. Az előjelek alapján Corvinus számított esélyesnek, amit a pályán bizonyítottak is. Sipaki Patrik vezérletével 7–3-ra győzték le a Pázmány csapatát. A mérkőzés folyamán a Közgáz kiválósága mesternégyesig jutott.

Vörös Dávid (Corvinus Futsal, csapatvezető): „Gratulálni szeretnék a csapatnak. Úgy gondolom, hogy a csapat teljes mértékben rászolgált erre a győzelemre. Nagyon örülök annak, hogy sikerült az őszi vereségért visszavágnunk, és hogy mindezt szép, és taktikus játékkal tudtuk megvalósítani. Remélem, hogy a jövő heti meccset is sikerült majd győzelemmel zárnunk.”

Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság, 16. forduló:

KRE Főnixek ÁJK – ELTE-BEAC ÁJK 0-3 – A Károli csapata nem állt ki

ELTE-BEAC – BME Docler Akadémia 0-4 (0-0)
gólszerzők: Fábián Ákos (27., 48.), Biczó András (36.), Fábián Gábor (44.)

BKF Farkasok-Vári Group – TFSE Futsal 3-0 (2-0)
gólszerzők: Bata Árpád (16.), Bagó Balázs (18., 47.)

JTE Pázmány – Corvinus Futsal 3-7 (1-3)
gólszerzők: Fodor László (11.), Maruzs Bence András (43.), Lengyel Márton (46.) – Sipaki Patrik (2., 3., 23., 38.), Gábor Zoltán (32., 33.), Rónay Csaba János (49.)

A Futbol.hu álomcsapata (16. forduló): Erdei Tamás (BKF Farkasok-Vári Group) – Fábián Ákos (BME Docler Akadémia), Sipaki Patrik (Corvinus Futsal), Bagó Balázs (BKF Farkasok-Vári Group), Gábor Zoltán (Corvinus Futsal)

(A versenysorozatban sportegyesületek vehetnek részt, a csapatokban az adott egyetem hallgatói játszhatnak. A bajnokság Facebook oldalát itt találja.)

Ez az oldal sütiket használ. Az oldal böngészésével hozzájárulsz a sütik használatához. További részletek