Kupák

Magyar Kupa: Az MTK hétgólos meccsen verte a Fradit a döntőben [videó]

2014. 05. 13. - 18:20   |   Írta:   |   Kommentek (0)

A Jet-Sol Liga női NB I előző fordulójában a Magyar Kupa döntőjének főpróbáját a Ferencváros nyerte 4–3-ra, azonban a kupadöntőben az MTK bizonyult jobbnak: a kék-fehéreknek hétgólos mérkőzésen sikerült elhódítaniuk a serleget.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a találkozó 21. percében a Fradi szerzett vezetést: Kaján Zsanett egy kiugratást követően kicselezte Szőcs Réka kapust, és bal oldalról a kapuba gurított, 1–0. A Ferencváros védekezése a félidő további részében nem működött tökéletesen, három gólt is lőtt az MTK: Nagy Lilla kétszer is betalált, majd Pádár Anita egy kiugratást követően jobbal a hosszú sarokba lőtt, megszerezve pályafutása 599. találatát, 3–1.

A második játékrész felettébb izgalmasan alakult. Az MTK a 71. percben tovább növelte előnyét Hummel-Smuczer góljával, azonban ezt követően felébredtek a zöld-fehérek, és megmutatták, hogy van tartás a csapatukban. A 75. percben Kaján Zsanett ismét betalált a találkozón, méghozzá nem is akármilyen módon, hiszen szöglete érintés nélkül vágódott Szőcs Réka kapujába.

MTK – FTC

{source}
<iframe width=”100%” height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/6jdo_aF8mS4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

A 85. percben egy gólra olvadt az MTK előnye, amikor Diószegi cselezett befelé a tizenhatoson belül, majd a labda egy blokkolt lövés után Kaján elé került, aki 5 méterről higgadtan a hálóba helyezett, beállítva ezzel a 4–3-as végeredményt.