3:1-es hátrányból egalizált a Manchester City

Erling Haaland

Manchester City Facebook

A címvédő Manchester City 3-3-as döntetlent játszott vendégként a Newcastle Untieddel az angol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az első félidőben mindkét együttes felvállalta a bátor támadójátékot, s bár a manchesteriek szereztek vezetést – és volt helyzetük a kétgólos előny kialakításához is -, a Newcastle még a szünet előtt fordított.

A Szarkák a fordulás után Kieran Trippier nagyszerű szabadrúgásgóljával növelték a különbséget, de tíz perccel később a norvég Erling Haaland és a portugál Bernardo Silva találatai után már 3-3 volt az állás, amely a lefújásig már nem is változott.

Josep Guardiola csapata – amely első két meccsén gólt sem kapott – sorozatban öt siker után veszített pontot a Newcastle-lel szemben.