Ligue 1

Nagy blamába szaladt bele otthon a Marseille [videó]

2014. 03. 08. - 01:50   |   Írta:   |   Kommentek (0)

Sorozatban második bajnoki vereségét szenvedte el az Olympique Marseille, miután a Ligue 1 28. fordulójában a kiesőjelölt Nice legyőzte az égszínkékeket.

Kötelező győzelem lett volna José Anigo fiainak a felújítás alatt álló Stade Vélodrome-ban a Nice elleni meccs, ám hiába volt nagy mezőnyfölényben a nagyobb nevű hazai együttes, a kiesőjelölt nizzaiak megtréfálták őket – írja beszámolójában a DIGI Sport. Már a legelején egy óriási védelmi hiba után közel járt a gólszerzéshez az argentin Dario Cvitanich, ám akkor még szerencséje volt a hazaiaknak, sőt később a dél-amerikai lesről végül be is talált. Majd Gregorie Puel kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül, de Andre Ayew hiába reklamált, a játékvezető nem fújt a sípjába a tizenegyes pontra mutatva.

Sokáig nem is örülhetett a hazai támadó a pályán töltött perceknek, miután a 35. percben egy összefejelést követően felszakadt a fejbőre, és ugyan folytatta turbánnal a kobakján is, a lefújást megelőzően le kellett cserélni.

A második félidő első jelentősebb eseménye végül a meccs legjelentősebb történése is volt egyben: tizennyolc méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz a Nice, amit Valentin Eysseric gyönyörűen csavart a jobb alsóba, Steve Mandanda nem érhetett oda, 0–1.

Olympique Marseille [0–1] Nice

{source}
<iframe frameborder=”0″ width=”100%” height=”300″ src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/x1fbp9k” allowfullscreen></iframe>
{/source}

Az utolsó negyedórában még Florian Thauvinnek volt egy remek lövése, de nem találta el a kaput a hazai támadó, így maradt a 0–1. A nizzaiak ezzel feljöttek a 11. helyre, míg az OM maradt az ötödik.

Blanc: A PSG még nem nyerte meg a bajnokságot